BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Pradėti 38 ikiteisminiai tyrimai dėl svetimo galimybių paso naudojimo

Data

2021 10 23

Įvertinimas
0
7808_9c2d3bbe28e7d08b59a4cd95aa43659b.jpg

Penktadienį nuo 16 iki 21 val. visoje šalyje vyko speciali policijos priemonė, kurios metu buvo tikrinama, ar asmenys, patekę į prekybos ar laisvalaikio praleidimo vietas, pateikia jiems priklausantį galimybių pasą.

Iš viso dirbo beveik 200 policijos pareigūnų, kurie patikrino beveik 12 000 asmenų. Priemonės metu pradėti 38 ikiteisminiai tyrimai dėl svetimo galimybių paso pagrobimo arba pagrobtojo panaudojimo, taip pat pradėta 21 administracinė teisena dėl veido kaukių nedėvėjimo.

Daugiausiai ikiteisminių tyrimų pradėta Kauno - 13, Klaipėdos - 10, Vilniaus - 6, Marijampolės ir Utenos - po 3, Alytaus - 2, Panevėžio - 1. Nei vieno ikiteisminio tyrimo nepradėta Šiaulių, Telšių ir Tauragės apskrityse. 

Tokie patikrinimai numatomi ir ateityje.

Primename, kad atsakomybė už tokius veiksmus numatyta baudžiamajame kodekse:

300 straipsnis. Dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu
Tas, kas pagamino netikrą dokumentą, suklastojo tikrą dokumentą arba žinomai netikrą ar žinomai suklastotą tikrą dokumentą laikė, gabeno, siuntė, panaudojo ar realizavo, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

302 straipsnis. Antspaudo, spaudo ar dokumento pagrobimas arba pagrobtojo panaudojimas
Tas, kas pagrobė ar neturėdamas teisėto pagrindo įgijo, laikė, gabeno, siuntė, panaudojo ar realizavo fizinio ar juridinio asmens antspaudą, spaudą, dokumentą ar griežtos atskaitomybės blanką, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.