BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Policijos pareigūnai primena būti atsargiems ir neatskleisti savo duomenų

Data

2021 07 14

Įvertinimas
0
Telefoniniai sukčiai swed.jpg

Sukčiavimo būdų pastaruoju metu Lietuvoje daugėja, sukčiai darosi vis kūrybingesni ir sumanesni. Šiuo metu vienas iš sukčiavimo būdų, kai asmuo sulaukia skambučio iš galimai ,,Swedbank“ darbuotojo, kuris kalba rusų kalba ir informuoja, kad turite kuo skubiau pateikti asmens duomenis, siekiant prisijungti prie el. bankininkystės užbaigti pradėto sandėrio. Būkite atidūs ir įsidėmėkite, kad banko darbuotojai neprašo pateikti duomenų, juolab užbaigti sandorio. Jei sulaukiate tokio skambučio, nedelsiant nutraukite pokalbį ir informuokite apie tai policijos pareigūnus.

Liepos mėnesį Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas užregistravo 5 pranešimus, kai sukčiai bando tokiu būdu apgauti ir pasisavinti asmenų pinigus. Primename, jei sulaukėte įtartino skambučio ar pas Jus apsilankė nepažįstamas asmuo:

  • neskubėkite vykdyti asmens prašymų;

  • būtinai patys paskambinkite giminaičiui ar artimajam, patekusiam į tariamą bėdą, ir įsitikinkite, ar tikrai jam reikalinga Jūsų pagalba;

  • jokiu būdu neperduokite pinigų ar nesuteikite asmens duomenų siekiant prisijungti prie jūsų el. bankininkystės;

  • neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus;

  • atminkite, kad įvykus eismo įvykiui ar kitai nelaimei, policija, gydytojai ar kiti specialistai

    niekada nesprendžia iškilusių piniginių problemų tarp nukentėjusiojo ar pažeidėjo (įtariamojo);

Kiekvienu atveju, kilus įtarimams ar sulaukus įtartino skambučio ir vis abejojantiems informacijos tikrumu, visada skambinkite tel. Nr. 112 arba 8 700 60000.

Saugokite save, savo turtą, perspėkite artimuosius, kaimynus, senyvo amžiaus žmones.