BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Neapsigaukite ir būkite budrūs pirkdami prekes internetu

Data

2021 02 10

Įvertinimas
0
149008918_164376198619443_3723879431164268277_n.jpg

Pastaruoju metu į Tauragės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą su pareiškimais kreipiasi vis daugiau nukentėjusių gyventojų elektroninėje erdvėje, kurie įkliuvo į sukčių pinkles. Dažniausiai nukenčiama perkant pigesnes prekes - telefonai, technika, įvairūs darbo įrankiai ar net automobiliai.

Natūralu, kad pirkėjas, ieškodamas tam tikros prekės internetinėje erdvėje ir pastebėjęs patrauklią jos kainą, skuba daiktą įsigyti kuo greičiau. Vis tik kartais mažesnė nei įprasta rinkos kaina nebūtinai reiškia, kad jums pavyks sutaupyti, priešingai – galite likti apgauti.

2021 m. vasario 4 d. tauragiškis socialinio tinklo grupėje rado nebrangiai parduodamus darbo įrankius. Susitaręs su pardavėju, kad perka akumoliatorinį pjūklą, kampinį šlifuoklį, suktuką, smūginį suktuką ir baterijų įkroviklį, sutartą sumą pervedė į kito asmens sąskaitą, ne su kuriuo buvo derinamas pirkimas. Nenujausdamas jokios grėsmės, asmuo tikėjosi prekes gauti ir vis apie tai priminė pardavėjui. Tačiau asmuo ne tik negavo prekių, bet ir prarado 205 eurus.

Pareigūnai įspėja gyventojus, kad ketinant įsigyti prekes internetu, būtina imtis visų atsargumo priemonių. Įsidėmėkite, kad dažniausiai sukčių skelbimai išsiskiria gerokai mažesnėmis kainomis. Susisiekus su pardavėju, jis prašo pravesti tam tikrą užstatą, tačiau tai padarius, pirkėjas ne tik prekės negauna, bet neatgauna ir sumokėto užstato. Prieš nusprendžiant įsigyti didesnę prekę, patariame susitikti su pardavėju ir apžiūrėti daiktą/prekę realiai, nepasikliauti tik nuotraukomis internete ir pokalbiu telefonu, taip pat skaitykite komentarus, pasidomėkite apie įmonę/fizinį pardavėją, atkreipkite dėmesį ar mokėjimas vyksta per saugią mokėjimo platformą ir gerai pasvarstykite ar pardavėjas tikrai patikimas.