2024-04-05

Balandžio 6 – ąją minima Saugaus eismo diena

Artėjant balandžio 6 d., kai minima Saugaus eismo diena, atkreipiame visų eismo dalyvių dėmesį į saugų eismą kelyje bei primename, kad Kelių eismo taisyklių turime laikytis kasdien. Kelių eismo taisyklių laikymasis, pagarba kitų eismo dalyvių atžvilgiu, dėmesingumas ir sąmoningumas – svarbiausia saugaus dalyvavimo eisme sąlyga.

Atšilus orams, keliuose galima pastebėti daugiau dviračių, elektrinių paspirtukų vairuotojų ir motociklininkų.Primename, kad prasidėjus pavasariui dar kartą atsiverskite Kelių eismo taisykles ir į gatves judėkite tik jas puikiai išmanydami, kad patys išvengtumėte nelaimių ir užtikrintumėte kitų eismo dalyvių saugumą.

Atidūs privalo būti ir automobilių vairuotojai. Pagrindinis priminimas vairuotojams – saugaus važiavimo greičio pasirinkimas. Prieš sėdant prie automobilio vairo, visada reikia įvertinti oro sąlygas, kelio dangos būklę, savo savijautą ir pasirinkti saugų greitį.

Nuo balandžio 4 d. iki 6 d. policijos pareigūnai vykdo vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.

Vairuokite saugiai ir atsakingai!