BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Smurtas artimoje aplinkoje – dažnas reiškinys paros įvykių suvestinėse

Data

2020 11 10

Įvertinimas
0
Smurtas.jpg

Smurtas artimoje aplinkoje jau tapo kasdien paros įvykių suvestinėse aprašomų nusikaltimų dalimi. Dažnas įsivaizduoja, kad tai tik eiliniai sutuoktinių, sugyventinių ar draugų kivirčai, pasibaigiantys stumtelėjimu, mėlynėmis ar kitokiais lengvais sužalojimais. Tačiau besikartojantys smurtiniai nusikaltimai sukelia ir ypatingai skaudžių pasekmių, nes baigiasi sunkiais sveikatos sutrikdymais ar net nužudymais.

Per 2020 m. sausio – spalio mėn. Tauragės aps. VPK aptarnaujamojoje teritorijoje užregistruoti 1594 pranešimai apie smurtą artimoje aplinkoje. Per tą patį 2019 metų laikotarpį buvo užregistruoti 1273 pranešimai. Pranešimų registracija, lyginant su praėjusių metų laikotarpiu, išaugo 25,2 proc.

Pastebima tendencija, kad daugiausiai pranešimų dėl smurto artimoje aplinkoje užregistruojama šeštadieniais ir sekmadieniais – vakaro ir nakties metu. Daugumą smurtinių nusikaltimų padaro neblaivūs, teisti bei pakartotinai už smurtą teisti asmenys. Dažniausiai nukentėjusios yra moterys.

Jei patyrėte ar matote smurto protrūkius, praneškite:

- policijos elektroninių paslaugų sistemoje www.epolicija.lt;

- skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112;

- el. paštu: artimas.smurtas@policija.lt