BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


exclamation

Informuojame, kad nuo 2020-11-27 18:00 iki 2020-11-29 18:00 ir nuo 2020-12-11 18:00 iki 2020-12-13 18:00 bus atliekami IS infrastruktūros perkėlimo darbai. Dėl šios priežasties galimi trumpalaikiai portalo „Mano vyriausybė“ veiklos sutrikimai. Atsiprašome už nepatogumus.

Saugokime vieni kitus kelyje

Data

2019 11 18

Įvertinimas
0
4 [600x450].jpg

Kiekvienais metais lapkričio trečiajį sekmadienį skiriame žuvusiems eismo įvykiuose paminėti. Šių metų lapkričio 17 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės visus kvietė į Šv. Mišias Tauragėje, Šilutėje, Šilalėje, Pagėgiuose, kurių metu buvo nešamos uždegtos žvakutės, už sielas, kurios išėjo anapilin eismo įvykio metu...

Žuvusieji, ne tik skaudi netektis artimiesiems, bet ir priminimas, įspėjimas mums, kad padarytos klaidos neištaisomos.

Šios atmintinos dienos tikslas yra atkreipti visuomenės dėmesį į kiekvieno asmeninę atsakomybę už savo elgesį kelyje, Kelių eismo taisyklių laikymąsi siekiant išvengti/sumažinti beprasmių aukų. Visi ateinantys į mišias buvo raginami atsinešti po žvakutę, kaip solidarumo simbolį žmonėms, kurie išgyvena netektis dėl eismo įvykiuose prarastų savo šeimos narių, draugų, pažįstamų.

Šv. Mišių metu ne tik kunigas linkėjo saugoti save, bet ir pareigūnės, kurios sakė: ,, Minime Pasaulinę dieną žuvusiems eismo įvykiuose atminti ne tik, kad prisimintume žuvusiuosius kelyje, bet, kad apsaugotume ir mus – gyvuosius, kad nesukeltume beprasmiško skausmo savo ar kitų širdyse”.

Po mišių policijos pareigūnai žvakutes uždegė tose vietose, kur šiais metais žuvo žmonės. Taip pat buvo prisimintos ir žuvusių pareigūnų sielos bei uždegtos žvakutės tose vietose. Tokia priemone stengiamasi atkreipti žmonių dėmesį, gilinti suvokimą, kad kelyje esi ne vienas.

Buvo vykdomos prevencinės priemonės, kalbama apie saugų eismą, apie atšvaitų ,,galią” juos dėvint, matomumą, savo paties atsakomybę. Priminta pėstiesiems, kad su atšvaitu vairuotojas, įjungęs artimąsias šviesas, pastebės pėsčiąjį iš 150 metrų atstumo, o įjungęs ilgąsias – net iš 300 metrų atstumo. Priemonių metu išdalinti atšvaitai, liemenės ir lankstinukai su priminimais.

Dalyvavimas viešajame eisme, tai tarsi darni ,,šeima”, kuri turi stengtis bendrauti, gebėti pastebėti ir ,,susigyventi” bei būti tolerantiškais vieni kitiems.

Kaip liaudies išmintis byloja: ,,Geriau dvidešimt minučių per vėlai, nei dvidešimt metų per anksti”.

Saugių kelionių!