BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


exclamation

Informuojame, kad nuo 2020-11-27 18:00 iki 2020-11-29 18:00 ir nuo 2020-12-11 18:00 iki 2020-12-13 18:00 bus atliekami IS infrastruktūros perkėlimo darbai. Dėl šios priežasties galimi trumpalaikiai portalo „Mano vyriausybė“ veiklos sutrikimai. Atsiprašome už nepatogumus.

Primename, kad sukčiai – nesnaudžia, būkite - atidūs

Data

2020 01 27

Įvertinimas
0
IMG_2603.JPG

Sukčiavimo būdų pastaruoju metu Lietuvoje daugėja, sukčiai darosi vis kūrybingesni ir sumanesni. Nors ir girdėtos istorijos, kad pareigūnai ar kitų įmonių darbuotojai ateina į namus patikrinti turimų pinigų neva jie gali būti padirbti arba internetinės pažintys, kurios pasibaigia dideliais nuostoliais, kaip nutiko ir Tauragės rajono gyventojai, kuri susipažinusi internetu su vyriškiu, kuris jai prisistatė kaip amerikietis karininkas buvo apžavėta jo ir paprašius pagalbos, net nedvejodama pervedė jam apie 15 tūkst. eurų. Taip pat vienas iš labiausiai paplitusių sukčiavimo metodų yra kai siūloma įsigyti prekes socialiniuose tinkluose ir fiktyviose elektroninės prekybos platformose. Pirkėjai viliojami dideliomis nuolaidomis ar labai mažomis kainomis. Dažniausiai yra prašoma pervesti avansą, o jį gavus, tiesiog pirkėjas jau yra apgautas, nes ne tik nesulaukia žadėto pirkinio, bet ir patiria finansinių nuostolių. Tai pat populiaru yra perkant daiktus internetinėse platformose, pardavėjams pateikti suklastotus banko pavedimus.

Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate nuo 2019-01-01 iki 2019-12-31 yra užfiksuoti 34 sukčiavimo atvejai. Lyginant su praėjusiais 2018 m., sukčiavimo tendenciją mūsų regione mažėja. Sulaukiame mažiau pareiškimų dėl neva pareigūnų apsilankymų patikrinti turimų santaupų ar dėl telefoninių sukčiavimų ,,Alio mama“. Prieš perkant, bendraujant ar parduodant visada įvertinkite galimas rizikas.

Policija ragina gyventojus būti budriais ir nepakliūti į sukčių pinkles. Gyventojai turėtų įsidėmėti, kad policijos pareigūnai ar kitų įstaigų darbuotojai niekuomet nesiūlo „padėti“ į bėdą patekusiems artimiesiems, neprašo telefonu atskleisti konfidencialios informacijos apie gyventojų asmens duomenis, santaupas, kortelių ir sąskaitų numerius bei prisijungimo kodus ir nevaikšto po namus tikrindami santaupų. Taip pat primename, jei sulaukėte įtartino skambučio ar pas Jus apsilankė nepažįstamas asmuo:

  • neskubėkite vykdyti asmens prašymų;

  • būtinai patys paskambinkite giminaičiui ar artimajam, patekusiam į tariamą bėdą, ir įsitikinkite, ar tikrai jam reikalinga Jūsų pagalba;

  • jokiu būdu neperduokite pinigų;

  • neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus, reikalaukite, kad atvykęs pareigūnas pateiktų savo tarnybinį pažymėjimą;

  • atminkite, kad įvykus eismo įvykiui ar kitai nelaimei, policija, gydytojai ar kiti specialistai niekada nesprendžia iškilusių piniginių problemų tarp nukentėjusiojo ar pažeidėjo (įtariamojo);

  • bet kokius sprendimus priimkite tik pasitarę su artimaisiais;

  • nelaikykite namuose didelių piniginių sumų!

Kiekvienu atveju, kilus įtarimams ar sulaukus įtartino skambučio ir vis abejojantiems informacijos tikrumu, visada kreipkitės į policiją arba skambinkite tel. Nr. 112 arba 8 700 60000.

Saugokite save, savo turtą, perspėkite artimuosius, kaimynus, senyvo amžiaus žmones.