BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti

Data

2020 11 13

Įvertinimas
0
Neužgesk.jpg

Lapkričio 15 d. minima Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Žuvusieji, ne tik skaudi netektis artimiesiems, bet ir priminimas, įspėjimas mums, kad padarytos klaidos neištaisomos. Šios atmintinos dienos tikslas yra atkreipti visuomenės dėmesį į kiekvieno asmeninę atsakomybę už savo elgesį kelyje, Kelių eismo taisyklių laikymąsi, siekiant išvengti ar sumažinti beprasmių aukų skaičių.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kiekvienais metais eismo įvykiuose, planetos keliuose, žūsta daugiau nei 1 mln. žmonių, 50 mln. sužeidžiama, daugelis jų lieka neįgalūs. Per parą netenkama daugiau nei po 3 tūkst. žmonių. 2019 metais Lietuvos keliuose žuvo 186 žmonės. Lietuvos policijos pirminiais duomenimis, šiais metais per dešimt mėnesių Lietuvoje įvyko 2 575 eismo įvykiai, kuriuose sužeisti 2 979 žmonės, žuvo 134. Viena pagrindinių eismo įvykių priežasčių – žmogiškasis faktorius, t. y. Kelių eismo taisyklių nepaisymas, sąmoningumo ir atsakomybės stoka.

Policijos pareigūnai nuolat vykdo prevencines priemones, kuriose kalbama apie saugų eismą, apie atšvaitų ,,galią” juos dėvint, matomumą, savo paties atsakomybę. Primenama pėstiesiems, kad su atšvaitu vairuotojas, įjungęs artimąsias šviesas, pastebės pėsčiąjį iš 150 metrų atstumo, o įjungęs ilgąsias – net iš 300 metrų atstumo.

Dalyvavimas viešajame eisme, tai tarsi darni ,,šeima”, kuri turi stengtis bendrauti, gebėti pastebėti ir ,,susigyventi” bei būti tolerantiškais vieni kitiems.

Saugių kelionių!