BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


exclamation

Informuojame, kad nuo 2020-11-27 18:00 iki 2020-11-29 18:00 ir nuo 2020-12-11 18:00 iki 2020-12-13 18:00 bus atliekami IS infrastruktūros perkėlimo darbai. Dėl šios priežasties galimi trumpalaikiai portalo „Mano vyriausybė“ veiklos sutrikimai. Atsiprašome už nepatogumus.

Kad būtum matomas, nešiok atšvaitą!

Data

2019 11 28

Įvertinimas
0
atšvaitas [600x450].jpg

Besikeičiant orams, kinta eismo sąlygos, jas sunkina krituliai, plikledis, rūkas, vėjas o vairuotojams ir kitiems eismo dalyviams prireikia laiko įprasti prie besikeičiančių tiek oro, tiek eismo sąlygų.

Atkreiptinas dėmesys, kad neapšviestu keliu be atšvaito einantis pėsčiasis rizikuoja gyvybe aštuonis kartus dažniau. Statistika rodo, kad tamsiuoju paros metu žūsta daugiau kaip pusė į eismo įvykius patekusių pėsčiųjų, kas trečias patiria sunkius sužalojimus.

Vairuotojai, atsižvelgdami į važiavimo (oro ir eismo) sąlygas, privalo pasirinkti saugų važiavimo greitį, kad spėtų laiku sustabdyti transporto priemonę. Ypač atidūs vairuotojai turi būti prieš pėsčiųjų perėjos, važiuodami per sankryžas, taip pat kelio ruožuose prie švietimo (ugdymo) įstaigų, žaidimų aikštelių ir pan., kur į važiuojamąją kelio dalį gali netikėtai įbėgti nepilnamečiai.

Primename, kad atšvaitas efektyvi eismo dalyvio saugos priemonė, padedanti būti pastebėtiems laiku ir išvengti skaudžių nelaimių.

Atšvaitas pritvirtinamas prie drabužių, rankinės ar kuprinės kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje:

  • Pakabinamas atšvaitas tvirtinamas automobilio žibintų aukštyje (maždaug suaugusio žmogaus kelių aukštyje). Primename, kad:

  • Atšvaitas tvirtinamas dešinėje drabužių pusėje;

  • Juostinis atšvaitas tvirtinamas ant dešinės rankos aukščiau riešo ir ant dešinės kojos žemiau kelio;

  • Dėvėkite drabužius su šviesą atspindinčiais elementais ar prisisekite atšvaitus. Taip pat galite neštis žybsintį žibintuvėlį, kuris pagerins jūsų matomumą.

    Atminkite, kad tamsiuoju paros metu privalote pasirūpinti savo matomumu.

    Saugokime save!