BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


exclamation

Informuojame, kad nuo 2020-11-27 18:00 iki 2020-11-29 18:00 ir nuo 2020-12-11 18:00 iki 2020-12-13 18:00 bus atliekami IS infrastruktūros perkėlimo darbai. Dėl šios priežasties galimi trumpalaikiai portalo „Mano vyriausybė“ veiklos sutrikimai. Atsiprašome už nepatogumus.

Informacija gyventojams dėl pirotechnikos naudojimo, įsigijimo ir laikymo

Data

2019 12 31

Įvertinimas
0
PRIMENA.png

Pasitinkant – Naujuosius metus, padidėja fejerverkų perkamumas. Policijos pareigūnai pataria šventės atributiką pirkti tik specializuotose pirotechnikos gaminių parduotuvėse arba prekybos centruose. Nerekomenduoja pirkti turguose, ar turgeliuose, nes dažniausiai parduodami nelegalūs, prastos kokybės pirotechnikos gaminiai, nesertifikuoti.

Civilinių pirotechnikos priemonių (pagal atskiras kategorijas) gali įsigyti ir jomis naudotis ne jaunesni kaip 14 metų asmenys, todėl pamačius pirotechnikos gaminius leidžiančius jaunesnius vaikus reikėtų apie tai pranešti policijos pareigūnams.

Taip pat primename, kad pirotechnikos priemones parduoti ir naudoti draudžiama:

- Nepilnamečiams;

- Asmenims apsvaigusiems nuo alkoholio, narkotikų, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų;

- Jei pasibaigęs galiojimo laikas;

- Jeigu jos akivaizdžiai mechaniškai ar kitaip pažeistos;

- Masinėse žmonių sūsibūrimo vietose;

- Savidarbes pirotechnikos priemones;

- Nuo 19.00 val. iki 7.00 val. (išskyrus švenčių dienomis).

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 483 straipsnis numato, kad civilinių pirotechnikos priemonių įsigijimo, naudojimo tvarkos pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo keturiolikos iki trisdešimties eurų. Pakartotinai padarytas nusižengimas užtraukia baudą nuo trisdešimties iki šešiasdešimties eurų, taip pat gali būti skiriamas ir civilinių pirotechnikos priemonių konfiskavimas. Už šiame straipsnyje numatytus administracinius nusižengimus, padarytus viešojoje vietoje vykstančiame renginyje, gali būti skiriamas draudimas lankytis viešosiose vietose vykstančiuose renginiuose nuo vienerių iki dvejų metų.

Primename, kad ant kiekvienos pirotechnikos priemonės yra atspausdinta jos naudojimo instrukcija. Prieš naudodami perskaitykite pirotechnikos gaminio instrukciją ir ja vadovaukitės, nenaudokite pirotechnikos priemonių, būdami neblaivūs. Taip pat tėvai turėtų atminti, kad vaikams pavojinga naudoti pirotechnikos priemones be jų priežiūros.

Policija linki saugiai pasitikti 2020- uosius – Žiurkės (pelės) metus.