Tauragės pareigūnai atskleidė visoje Lietuvoje veikusią sukčių grupuotę

Data

2018 02 01

Įvertinimas
0
policija juosta.jpg

Į policiją besikreipiantys nuo sukčių nukentėję asmenys seniai nebe naujiena. Vieni spėjo susivokti, kad juos mėgina „apsukti aplink pirštą“, kiti ne.

Pareigūnai tirdami 4 nusikalstamas veikas Tauragės teritorijoje dėl sukčiavimų internete talpinant melagingus skelbimus apie parduodamus daiktus, išaiškino daugiau kaip 24 nusikalstamas veikas padarytas ir kituose Lietuvos miestuose. Tokiu atveju pirkėjai kreipdamiesi skelbime nurodytu telefono numeriu susitaria su tariamu pardavėju dėl prekės pirkimo, perveda pinigus, tačiau prekės negauna.

Tauragės pareigūnai taip pat atliko tyrimus ir dėl apgaulės būdu įgyto svetimo turto. Tokiais atvejais nukentėjusiems yra pranešama apie jų artimųjų sukeltus incidentus ir pareikalaujama iš jų pinigų. Tokie nusikaltimai buvo vykdomi pagal žinomą scenarijų „alio, mama“. Pareigūnai ne tik atskleidė 13 tokio pobūdžio nusikalstamų veikų Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, tačiau sėkmingai bendradarbiaudami su kitų policijos įstaigų kolegomis atskleidė dar 6 nusikalstamas veikas padarytas už Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamos teritorijos ribų, tuo kartu sulaikydami sukčių bendrininkus dar vadinamus „kojomis“.

Pastebėta, jog tokio pobūdžio nusikaltimai buvo vykdomi organizuotų grupių, o ne pavienių asmenų. Nusikaltimus vykdė ir jiems vadovavo įkalinimo įstaigose bausmę atliekantys asmenys.

Policija ragina gyventojus būti budriais ir nepakliūti į telefoninių sukčių pinkles. Gyventojai turėtų įsidėmėti, kad policijos pareigūnai ar kitų įstaigų darbuotojai niekuomet nesiūlo „padėti“ į bėdą patekusiems artimiesiems, neprašo telefonu atskleisti konfidencialios informacijos apie gyventojų asmens duomenis, santaupas, kortelių ir sąskaitų numerius bei prisijungimo kodus.

Kilus įtarimui, kad susidūrėte su sukčiais, neskubėkite vykdyti jų prašymų ir nedelsdami praneškite:

Policijos budėtojų telefonu (8 446) 20 270;

Bendruoju pagalbos telefonu 112.