Gyventojų dėmesiui: informacija dėl asmens tapatybės kortelėse integruoto elektroninio parašo

Data

2018 10 09

Įvertinimas
0
Untitled.jpg

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyriaus darbuotojai gyventojus nori informuoti, kad 2009-2012 metais išduotose asmens tapatybės kortelėse integruotas elektroninis parašas yra technologiškai pasenęs. Tačiau asmens tapatybių kortelių, kaip asmens dokumentų, patikimumui technologinė elektroninio parašo lusto kokybė neturi jokios įtakos.

2009-2012 m. aktyviai elektroninį parašą naudojančių asmenų, turinčių išduotą asmens tapatybės kortelę su integruotu elektroninio parašu yra apie 5000. Nuo 2009-ųjų nėra žinoma nė vieno atvejo, kada būtų buvę suabejota elektroninio parašo, sukurto naudojant asmens tapatybės kortelę, tikrumu, todėl galimas elektroninio parašo pažeidžiamumas yra labiau teorinis.

Asmenys, aktyviai besinaudojantys elektroniniu parašu su 2009-2012 m. išduotomis asmens tapatybės kortelėmis, prašomi kreiptis į artimiausią migracijos tarnybą, kur bus išduotos naujos asmens tapatybės kortelės, su saugiu elektroniniu parašu, skubos tvarka be valstybės rinkliavos.